آموزش مخفی کردن وای فای

آموزش مخفی کردن وای فای

گسترش اینترنت به ویژه اینترنت بی سیم یا همان شبکه وای فای با اینکه استفاده از اینترنت را بسیار آسان کرده اما با این حال نفوذ و سوء استفاده افراد سود جو هم افزایش یافته است. امروزه در اکثر خانه ها و ادارات از مودم های وای فای استفاده می شود. همین امر باعث شده است تا حفظ امنیت شبکه وای فای تبدیل به دغدغه اصلی افراد شود. به همین دلیل روش های متعددی برای جلوگیری از نفوذ و هک شدن وای فای به وجود آمده است. گذاشتن رمز برای وای فای، مخفی کردن نام وای فای، استفاده از پروتکل های امنیتی و ... بخشی از این روش ها می باشند. ما در این مقاله آموزش مخفی کردن وای فای را بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید. 

مخفی کردن وای فای

پنهان کردم نام وای فای (SSID) می تواند تا حدودی از استفاده افراد سود جو جلوگیری کند. اگر کسی اسم وای فای شما را در لیست شبکه های در دسترس دستگاه خود مشاهده  نکند، احتمال اینکه بتواند وارد شبکه وای فای شود کاهش می یابد. مگر اینکه اسم وای شما را از قبل بداند.

مراحل مخفی کردن نام وای فای

پنهان کردن نام وای فای برای افرادی که آشنایی اندکی با مودم دارند بسیار آسان است. برای این کار در مرحله اول ، وارد بخش تنظیمات مودم شوید. برای دسترسی به تنظیمات مودم در بخش آدرس بار مرورگر آدرس آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید. پنجره جدیدی باز می شود که باید در آنجا نام کاربری و کلمه عبور ورود به تنظیمات را وارد کنید. به صورت پیش فرض نام کاربری و کلمه عبور Admin می باشد. 

C:\Users\Vahid\Desktop\1.png

در مرحله دوم، وارد بخش تنظیمات وای فای می شوید. در این صفحه به تب Interface Setup رفته و گزینه Wireless را انتخاب کنید. در این بخش کلیه تنظیمات مربوط به اتصال بی سیم وای فای را مشاهده خواهید کرد. برای مخفی کردن اسم وای فای در بخش Multiple SSIDs Settings گزینه BroadCasts SSID دو گزینه را شامل می شود. انتخاب گزینه No به معنای عدم نمایش و مخفی سازی نام وای فای  مودم می باشد. در نهایت با کلیک روی دکمه Save در پایین صفحه عمل مخفی سازی نام وای فای با موفقیت به اتمام می رسد. 

C:\Users\Vahid\Desktop\103708_368.jpg

بعد از مخفی شدن اسم وای فای دستگاه های متصل به مودم باید مجددا به آن وصل شوند. 

مراحل اتصال کامپیوتر به مودمی که نام آن مخفی شده است به صورت زیر است:

ابتدا روی آیکن وای فای در بخش تسک بار کلیک کنید. سپس گزینه Other Network  را انتخاب کرده و روی Connect کلیک کنید. در پنجره باز شده در کادر مربوطه نام وای فای را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید. اگر مودم رمز عبور داشته باشد در مرحله بعد باید رمز را وارد کنید تا بتوانید به وای فای متصل شوید.

C:\Users\Vahid\Desktop\2.png

مراحل اتصال گوشی های اندرویدی به مودمی که نام آن مخفی شده است به صورت زیر است:

ابتدا انگشت خود را روی آیکن WiFi نگه دارید تا وارد صفحه WiFi Network  شوید. در این بخش گزینه Add Wi-Fi network  را انتخاب کنید. در پنجره باز شده در کادر  Network SSID باید نام وای فای را وارد کنید. قسمت Security را روی گزینه WPA/WPA2/FT PSK قرار داده و پسورد را وارد کنید. در انتها روی دکمه Connect کلیک کنید تا به مودم متصل شوید.

C:\Users\Vahid\Downloads\photo5789418385623331471.jpg